SUT162

logo SUT162 A logotyp SUT FINAL

 

STEFANIK ULTRA TRAIL vznikol ako nová, prirodzená jesenná súčasť podujatia STEFANIK TRAIL.

 

PREČO

Počas organizovania predchádzajúcich ročníkov ST140 sme nazbierali mnoho nápadov, ktoré sa ale v hlavnom podujatí aj z legislatívnych dôvodov nedajú realizovať. Nápady prišli od vás a my ich nechceme nechať len tak ležať na chodníku :).

STEFANIK ULTRA TRAIL (162 km) NIE JE VEREJNÉ ŠPORTOVÉ PODUJATIE, ale stretnutie účastníkov a priateľov STEFANIK TRAIL.

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

ŠTARTOVÝ POPLATOK: 0,- EUR (žiadne storno ak nemôžete prísť :))

ŠTART: piatok 16.11.2017 o 06:00, Bratislava EUROVEA, socha M.R. Štefánika
CIEĽ: nedeľa 18.11.2017 o 6:00 (48h limit) Bradlo, Mohyla M.R. Štefánika

PARAMETRE TRASY: 162 km / +6300 m / -5900 m

GPX: TU (na stiahnutie)

ITINERÁR TRASY: TU (na stiahnutie pre bežcov aj šoférov)

IDENTIFIKÁCIA DODRŽANIA TRASY: Selfie fotografie (bežecká dvojica alebo bežecká dvojica + šofér na vopred určenom mieste)

MAPA TRASY: TU

 

ÚČASTNÍCI

Podujatia sa môž u zúčastniť bežecké dvojice zložené výhradne len z bežcov, ktorí boli aspoň jedenkrát od roku 2013 do roku 2018 registrovaní v kategórii ultra do pretekov STEFANIK TRAIL. V žiadnom prípade nemôže byť súčasťou dvojice nikto, kto sa v minulosti aspoň jedenkrát neregistroval na STEFANIK TRAIL do kategórie ultra.

 

TÍMOVÝ ULTRA BEH

Neformálny beh dvojčlenných tímov + najmenej 1 sprievodný šofér (prípadne 2 šoféri). Paralelný sprievod šoférom počas celého podujatia je povinný a bez neho bude bežecký tím diskvalifikovaný. Sprievodný automobil zabezpečuje vlastnú stravu, šatňu, hygienu, privolanie lekárskej pomoci, záchranky, morálnu podporu, nocľah a podobné po celú dobu trvania podujatia.

 

BEZPEČNOSŤ

Nie je potrebné lekárske potvrdenie. Tentokrát je to úplne na vás. Oblečte sa primerane počasiu. Jedlo si zoberte podľa itineráru a prestávok pri sprievodnom aute. Môžete na trase (aj v autách) pospávať v záujme načerpania síl na neskoršie kopce, ktoré budú z blížiacim sa cieľom stále náročnejšie a nebezpečnejšie. Mali by ste vedieť, že Záruby budú na tejto predĺženej a najmä otočenej trase ďaleko nebezpečnejšie ako pri júnovom ST140. Neriskujte život, ak budete cítiť vyčerpanie. Je to v prvom rade kamarátska akcia pre dobrý pocit a nie pre tragédie. Podujatie nie je zabezpečené ani zdravotníkmi, ani záchranármi ani vozidlami organizátorov.

 

BEZPEČNOSŤ - ODSTÚPENIE 1 ČLENA BEŽECKÉHO TÍMU

V prípade, že na trase odstúpi 1 člen z dvojice bežcov, je druhý bežec povinný zostať pri odstupujúcom do tej doby, kým odstupujúceho člena neprevezme do opatery tímový šofér. Ak chce zostávajúci bežec naďalej pokračovať je POVINNÝ počkať na nasledujúci tím a v prípade dohody môže tento tím pokračovať ako trojica bežcov. Ak tak bežec neurobí a vydá sa na trasu sám, je automaticky vo výsledkovej listine zapísaný ako DNF a jeho výsledný čas sa mu do listiny nezapisuje. Takto novovzniknutý tím môže mať jedno alebo aj dve sprievodné vozidlá. V prípade, že tento tím sprevádza už len 1 vozidlo, to musí prebrať zodpovednosť za podporu bežcovi, ktorý sa k dvojici bežcov pridal. Toto platí aj v prípade ak budú na trase vznikať ďalšie viacčlenné skupiny. NON-STOP podpora bežcov musí byť vždy preukázateľná. Absolvovanie trasy "jednotlivcom" alebo bežcami bez podpory šoféra s vozidlom sa považuje za porušenie pravidiel.

 

"LEN" PRE KAMARÁTSTVO A SPOMIENKU NA ŠTEFÁNIKA

Žiadne priebežné výsledky, žiadne štartové čísla, žiadne medaile, žiadna "klasická" občerstvovačka, žiadna facebook viditeľnosť, žiadny zdravotník, žiadne pomocné značenie formou fáboriek a reflexiek. Účasť je len vlastné riziko. Bude nutné spoľahnúť sa len na členov vlastného a možno iných tímov v teréne...

K dispozícii je len GPX s trasou podujatia. Milan Rastislav Štefánik putoval so svojim priateľom v Srbských horách v roku 1915 v novembri. Nastavenie STEFANIK ULTRA TRAIL (162 km) je teda snahou priblížiť sa čo najviac autenticky k tomuto príbehu.

 

CIEĽOVÁ PÁRTY BEŽCOV PRE BEŽCOV

Po dobehnutí na mohylu M.R. Štefánika dvojica zaznamená svoj čas príchodu a odfotí sa spolu so šoférom pri pamätníku. Stretnutie účastníkov sa bude konať v neďalekej obci na adrese Šípkové 37. Toto je klubová akcia. Mnohí z nás sa poznáme a ak aj nie, je čas zoznámiť sa práve tu. Je len na nás, ako to budeme cítiť a ako budeme vládať. Nevieme koľkí budeme, nevieme či vôbec niekto príde do cieľa. K spoločnej akcii nech prispeje každý podľa vlastnej ľubovôle a možností. V Šípokovom 37 bude k dispozícii poživeň, zložená z toho čo ostane bežcom a šoférom (prískočné), resp. teplá polievka, alebo guláš od Urbaníkovcov a dobrovoľníkov. K dispozícii je sprcha, WC, možnosť oddýchnuť si v priestoroch chalupy. Prineste si na tento účel karimatku a spací vak. Na konci podujatia v nedeľu po 6:00 ráno budeme premietať účastníkom podujatia film KROKY NA HRANE (www.krokynahrane.sk12CH). Veríme, že tento prvý komunitný ultra na Slovensku bez veľkých oficialít osloví viacerých z Vás a opäť zažijeme niečo nové, príjemné a obohacujúce.

 

REGISTRÁCIA

Najneskôr do 9.11.2018 na https://goo.gl/forms/vFGxpRWWeJfGq81x1