Úsek 1

GPX SÚBOR S GPS SÚRADNICAMI ÚSEKU 1 – NA STIAHNUTIE PRE BEŽCOVÚsek 1:   Bradlo, mohyla M.R. Štefánika – Dobrá Voda      ► 15,2 km ▲ 329 m ▼ 573 m 

ST140-2015-Stage1elevation

GPX SÚBOR S GPS SÚRADNICAMI ÚSEKU 1 – NA STIAHNUTIE

Itinerár kompletnej trasy STEFANIK TRAIL a mapa úseku

Začiatočná stanica úseku: Bradlo, mohyla M.R. Štefánika (ŠTART)

GPS súradnice v desiatkovom tvare: Lat 48.68052838370204  Long 17.560051018372178

Konečná stanica úseku: obec Dobrá Voda

GPS súradnice v desiatkovom tvare: Lat 48.599341521039605  Long 17.537788096815348

 

BRADLO, MOHYLA M.R. ŠTEFÁNIKA – DOBRÁ VODA, DOM KULTÚRY

StefanikTrail2014-9-Start-BradloŠtart v mieste prezentácie na chate Bradlo. Po krátkom strmom stúpaní prejdú bežci popred samotnú mohylu a úzkym lesným chodníkom budú klesať do obce Brezová pod Bradlom. Červená turistická značka vedie centrum Brezovej po pešej zóne. Značka pokračuje až na južný koniec obce po chodníku a tesne pred benzínovou pumpou Slovnaft zahne doľava. Po odbočení cca po 1 kilometri vojde asfaltová cesta do lesa a začne stúpanie dlhé cca 2 kilometre. Potom čaká technicky relatívne málo náročný beh lesom až po 13.-14. kilometer. Záver tohto úseku je v znamení kamenistého a neskôr suťového klesania. Keď budete vstupovať na územie cintorína, vstupujete do obce Dobrá Voda a od prvej občerstvovacej stanice, resp. odovzdávky štafety vás delí už len 200-300 metrov. Pobežíte námestím, po ľavej ruke budete míňať kostol, krčmu a za ňou už uvidíte označený vstup do dvora kultúrneho domu kde bude občerstvovacia stanica a vyznačené miesto pre odovzdanie štafety.

Výzva prvého úseku: 75:25 les a asfalt, aj keď bude celý úsek značený fáborkami a tiež výraznými reflexkami, hlavne v Brezovej hľadajte červenú turistickú značku. Tá jediná je hlavnou orientačnou značkou, pretože reflexky aj fáborky hlavne v obciach môžu miznúť. Vzhľadom na to, že si trasu možno skrátiť, bude v lese nastavená minimálne jedna „mŕtva kontrola". Pokiaľ neprejdete kontrolou na trase, budete na stanici Dobrá Voda diskvalifikovaní.

StefanikTrail2014-25-pri-Dobrej-vodeDobré správy: Ak sa vám podarí raz túto trasu pred pretekmi zabehnúť, riziko, že by ste sa zdržali hľadaním stratenej cesty je minimálne. Ultra jednotlivci tento úsek určite pobežia za bieleho dňa. Paradoxne ešte lepšia orientácia na tejto trati bude v nočných hodinách po štarte štafiet. Reflexné pásky nemožno prehliadnuť a vytvárajú pre bežcov súvislú navádzaciu dráhu.

Dobré rady: Urobíme maximum pre váš komfort, ale pripravte sa na to, že na stanici v Dobrej Vode môže ešte stále nastať „tlačenica". Prvý úsek trate bude rýchly hlavne pre štafety. Pre organizátorov bude táto stanica najťažšia. Prosím, maximálne rešpektujte ich pokyny. Hlavne sprievodné vozy a účastníci sa musia veľmi ohľaduplne správať v obci Dobrá Voda. Štafety sa v obci budú nachádzať v čase, kedy je povinnosť dodržiavať nerušenie nočného kľudu. Zaparkujte Vaše vozy na námestí pred krčmou a kostolom, po krajoch vozovky a vôbec na miestach, ktoré vám organizátori a polícia vyznačia. V obci bude policajná hliadka, rešpektujte jej pokyny.