Úsek 3

Úsek 3:   v.n. Buková – Sološnica  ► 17,6 km ▲ 648 m ▼ 723 m

ST140-2015-Stage4elevation

GPX SÚBOR S GPS SÚRADNICAMI ÚSEKU 3 – NA STIAHNUTIE

Itinerár kompletnej trasy STEFANIK TRAIL a mapa úseku

Začiatočná stanica úseku: vodná nádrž Buková

GPS súradnice v desiatkovom tvare: Lat 48.531884634867311  Long 17.363442583009601

Konečná stanica úseku: Sološnica

GPS súradnice v desiatkovom tvare: Lat 48.46806775778532  Long 17.23230485804379

 

Vodná nádrž BUKOVÁ - SOLOŠNICA

StefanikTrail2014-62-BukovaMáte radi beh do tiahlych stúpaní? Áno? Tak potom je pre vás tento úsek ako stvorený. Je pred vami ďalší nočný úsek. Výbeh na Vápennú vás bude stáť mnoho síl a niektorí z nás tvrdia, že s rozklepanými nohami môže byť zdolanie hornej časti pri vrchole ešte technicky náročnejšie a zradnejšie ako prejsť cez Záruby. Aj na tomto úseku budú „mŕtve" kontroly, ktoré nesmiete minúť. A možno tých kontrol bude viac. Rozhodne vás na kontroly na štarte aj pri výbehu z Bukovej upozorníme. Diskvalifikujeme toho jednotlivca a štafetu ktorá ich vynechá. Pozor na Vápennej! Vedie tam pomedzi skaly úzky chodník a ten v lete zvykne zakryť žihľava (pŕhľava) a iná burina. Keď naprší, môže sa veľmi šmýkať.

Výzva tretieho úseku: 90:10 les a asfalt, na tomto úseku môže mnohých postihnúť prvá väčšia kríza ak predchádzajúce Záruby príliš napálili alebo ak neurobili na občerstvovačke všetko správne. Tento úsek pôjdu takmer všetci potme. Navigácia bude teda jednoduchá. Reflexky sú skutočne lepšie ako fáborky cez deň. Tento úsek aj poniektorí z nás volajú „Laciho etapa" na pamiatku nášho kamaráta Laciho Marasa, ktorý nás náhle opustil len niekoľko dní po tom ako túto etapu v prvom ročníku STEFANIK TRAIL bežal. Je možné, že vás na tomto úseku prepadne poriadny hlad. V Sološnici sa budete môcť tešiť na bohatý výber občerstvenia vrátane cestovín. Pomalší bežci budú pribiehať do stanice Sološnica na svitaní.

StefanikTrail2014-70Dobré správy: Aj keď stúpanie bude pomerne dlhé, nebude veľmi technicky náročné. Zvýšenú opatrnosť venujte hlavne hornej časti Vápennej (Roštún) a prudkému klesaniu do Sološnice. Áno, na konci úseku Vás čaká na futbalovom ihrisku dobré jedlo a kto chce, bude sa môcť na tejto stanici aj osprchovať a zmyť zo seba nočnú únavu.

Dobré rady: Pre mnohých z Vás začne v Sološnici ráno. Využite možnosť dať si bleskovú sprchu a prejsť si zuby kefkou a pastou. Nielenže vám za to budú pri konverzácii v kopci vďační spolubežci, ale aj vy týmto malým trikom prekabátite váš mozog, ktorý začne pracovať akoby ste naozaj práve vstali z postele a pomôže vášmu telu do ďalšej náročnej horskej etapy. Švihajte! Na Pezinskej Babe vás všetkých čaká skvelá ranná polievka!!!