Úsek 7

GPX SÚBOR S GPS SÚRADNICAMI ÚSEKU 7 – NA STIAHNUTIE PRE BEŽCOVÚsek 7: DEVÍN, kostol – BRATISLAVA, OC Eurovea, socha M.R. Štefánika   ► 16,7 km ▲ 539 m ▼ 541 m

ST140-Stage7-elevation v2016

 

ZMENA v trase ST 2019 - OBCHÁDZKA pri lodenici na 7. úseku
Medzi internátmi Družba a lodenicou Tatran odbočiť doľava k Botanickej záhrade, popri Botanickej záhrade až k hlavnej ceste, tam doprava a po cyklistickom chodníku k mostu Lafranconi, opäť doprava a popod most Lafranconi k nábrežiu, kde sa obchádzka napojí na originálnu trasu ST140. Rozdiel oproti originálnej trase je +450 m dĺžka a 10+/10- m prevýšenie.
Ďalšia zmena: ULTRA bežci a ULTRA štafety idú na tomto úseku za hradom cez centrum, trail štafety štandardne popod most SNP
ST2019:
ŠTAFETY: GPX SÚBOR S GPS SÚRADNICAMI ÚSEKU 7 - na stiahnutie pre štafety (gpx) / na stiahnutie pre štafety (spakované do rar súboru)
ULTRA bežci a ULTRA štafety:  GPX SÚBOR S GPS SÚRADNICAMI ÚSEKU 7 - na stiahnutie pre ULTRA a ULTRA štafety (gpx) / na stiahnutie pre ULTRA a ULTRA štafety (spakované do rar súboru)

Itinerár kompletnej trasy STEFANIK TRAIL a mapa úseku

Začiatočná stanica úseku: DEVÍN, kostol

GPS súradnice v desiatkovom tvare: Lat 48.173443023115396  Long 16.98666044510901

Konečná stanica úseku: Bratislava, OC Eurovea, námestie M.R. Štefánika, socha M.R. Štefánika

GPS súradnice v desiatkovom tvare: Lat 48.139608465135098 Long 17.12311623618006

 

DEVÍN, kostol – BRATISLAVA, OC Eurovea, nám. M.R. Štefánika, socha M.R. Štefánika


StefanikTrail2014-98-Devin„Bratislavské finále", z menšej polovice po lese a z väčšej polovice po známych uliciach hlavného mesta. Posledná časť STEFANIK TRAIL nevedie po súvislej turistickej značke. Je teda nevyhnutné spoľahnúť sa na značenie fáborkami, v neskorých večerných hodinách reflexkami. O prípadnom ďalšom spôsobe zosilneného značenia vás budeme informovať na štarte. Trasa z Devína povedie poslednýkrát do lesa. Ak ste dorazili na Devín, už to nesmiete vzdať. Čaká vás posledných 16 kilometrov. Posledných zhruba 8 kilometrov povedie po asfaltovom podklade po nábreží Dunaja až do OC Eurovea, kde je na námestí Milana Rastislava Štefánika pod jeho sochou konečne vytúžený cieľ. Dosiahnutím cieľa sa považuje dotyk s podstavcom sochy M.R. Štefánika. Symbolicky sa tak bežci spoja s jeho príbehom sedem dňovej, viac ako 120 kilometrovej púte v horách v Srbsku s vážnym zranením, ktorému takmer Štefánik podľahol. Ste v cieli? Za menej ako 32 hodín? Za menej ako 29 hodín? Tak ste dokázali niečo, čo len málokto zvládne.

Výzva siedmeho úseku: 40:60 les a asfalt, ako náš kamarát Martin Dinga povedal, táto posledná časť už bude riadne
bolieť, ale stojí to za to. Dá sa povedať, že v rámci štafety by te
StefanikTrail2014-103-Ciel-Bratislavanto úsek mala bežať osoba v tíme najmenej skúsená. Trasa nie je technicky veľmi náročná, je pestrá hlavne prostredím, ktorým prechádza. Tu bude každý bojovať najmä s obrovskou dávkou únavy. Riaďte sa pravidlami cestnej premávky! Hneď niekoľkokrát bude nutné prechádzať cez cestu a semafory.

Dobré správy: Už ste takmer „doma". Čakáme vás s priateľmi v cieli. Príďte si po odmenu v podobe pamätnej medaile a veríme, že aj po 4 kvalifikačné body na Ultra-Trail du Mont-Blanc. Nadreli ste sa na ne poriadne.

Dobré rady: Pozvite do cieľa svojich priateľov a rodinných príslušníkov. Mali by vidieť čo ste dokázali. Dobeh ultra trailového behu týchto parametrov do centra hlavného mesta je medzinárodný unikát. Dobrá rada štafetám a priateľom ultra bežcov, ktorí by chceli v závere svojho priateľa odprevadiť po začiatok cieľovej rovinky. Snažte sa stretnúť najneskôr na Šafárikovom námestí. V cieli chystáme pár milých povinností vrátane vyhlásenia víťazov. Informácie o ďalšom dianí budeme zverejňovať postupne na tejto web stránke a na www.facebook.com/stefaniktrail.